Sağlıklı Lens Kullanımı

Temizleme İpuçları

Sahip olduğunuz lens türü, ona nasıl bakacağınızı belirler.
Tek kullanımlık süreli yumuşak lensler en az bakımı gerektiren lenslerdir; Geleneksel, ömürsüz, yumuşak lensler ise en fazla özeni gerektiren çeşittir. Sağlık problemleri yaşamamak için aşağıdaki tavsiyelerimizi dinlemelisiniz. Zorlandığınız kısımlarda veya yaşadığınız sorunlar için göz doktorunuza başvurunuz.

1. Lenslerinizi tutmadan önce ellerinizi hafif bir sabunla yıkayın ve durulayın. Parfüm, yağ veya losyon olmadığından emin olun. Ellerinize bir film bırakabilirler. Lenslerinize takılırsa, gözleriniz tahriş olabilir veya görüşünüz bulanık olabilir.

2. Ellerinizi temiz, kalıntı bırakmayan bir havluyla kurulayın.

3. Saç spreyi kullanıyorsanız, lenslerinizi takmadan takmadan önce kullanın. Tırnaklarınızı kısa ve pürüzsüz tutmak da iyi bir fikirdir, böylece lenslerinize veya gözlerinize zarar vermezsiniz.

4. Göz makyajınızı lensinizi taktıktan sonra yapın. Makyajınızı temizlemeden önce lensinizi çıkarın.

5. Çözelti şişelerinin uç kısmının: parmaklarınız, lensleriniz veya diğer yüzeylere temas etmesine izin vermeyin. Bunlardan herhangi biri çözeltiyi kirletebilir.

6. Güneş altındayken tam UV korumalı güneş gözlüğü veya bir şapka takın.

7. Gözlerinizi nemli tutmak için bir ıslatma solüsyonu veya doktorunuzun önerdiği solüsyonları kullanın.

8. Lenslerinizi yanlışlıkla ters taktıysanız, gözünüze zarar vermez. ama iyi hissettirmez. Lensinizin tersi veya düzünü anlamak için, Alakalı Blog Yazımıza Bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.